Dobra zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dobra zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co znaczy określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to firma, która para się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów budowlanych i ogrodniczych. Zazwyczaj żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy użyciu ciężkich maszych jest wykopywane kruszywo. Aby dotrzeć do materiału skalnego, należy usunąć górną nawierzchnię torfu. Pod nią przeważnie znajduje się warstwa nagromadzonego piachu, który jest dodatkowym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod warstwą piachu znajduje się dorodny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Aby lepiej opisać proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wpiszmy więc poszukiwaną przez nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam rezultaty zwrócone przez wyszukiwarkę. Dzięki temu będziemy mogli więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i sposobu zastosowania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie wyników, może odnaleźć interesujące informacje o wytwarzanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny niewielki żwirek, który jest wykorzystywany do upiększania naszych ogrodów powstaje z rozdrobnienia wielkich bloków skalnych. A, więc większość z sprzedawanych żwirów ozdobnych ma tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak identycznych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na obszarze złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również cena takiego żwiru jest znacznie wyższą od innych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Budulcem każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego typu podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość przypomina przekładane ciasto: na dole gruby żwir, później o drobniejszej gramaturze i na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Wolne pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości