Strony internetowe RWD w praktyce


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Strony internetowe RWD w praktyce

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:25

Czy obecnie posiadanie responsywnej strony internetowej to już wymóg? Czy roboty wyszukiwarek lepiej oceniają tego typu strony internetowe w wynikach? A może jest mit agenci interaktywnych, które zajmują się tworzeniem stron internetowych?

Odpowiedź na te pytania uzyskacie w poniższym tekście. Na początku zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Potocznie mówiąc, tego rodzaju strony internetowe, dobrze wyświetlają się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to komputery stacjonarne czy telefony komórkowe. Tego rodzaju strony internetowe idealnie wyświetlają się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio skalowany. Elementy graficzne są odpowiednio skalowane do rozmiaru ekranu. Responsywne strony internetowe mogą nieco inaczej wyglądać na laptopach, a jeszcze inaczej na tablecie. Zazwyczaj na samrtfonach i tabletach responsywne strony internetowe posiadają mniej szczegółów graficznych. Kolejnym ważnym aspektem, który skłania do posiadania takiego typu strony internetowej to fakt, iż coraz więcej internautów wyświetla strony internetowe na tabletach. Brak odpowiedniej strony powoduje utratę potencjalnych zleceń. Tak, więc występuje także aspekt ekonomiczny. Firmy, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad konkurencją.

Inny powód to widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są premiowane przez roboty wyszukiwarek. Zwłaszcza dla wyników mobilnych, responswyne strony internetowe mają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tej funkcji. Należy wyszukać strony internetowe i sami możemy się przekonać, które strony internetowe górują w rezultatach wyszukiwarki. Czy są to strony internetowe responsywne, a może nie? Właśnie tego typu frazy strony internetowe pokazują jak duże są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Osoby, które projektują strony internetowe doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak ważne jest pozyskanie klientów przez Internet. Rzecz jasna możemy określić to za mało istotny argument. Ale w dłuższym czasie firmy, które posiadają niedostosowane strony internetowe dowiedzą się o tym boleśnie. Brak nowych klientów może być w przyszłości dość dużym kłopotem dla każdej firmy, która chce się właściwie rozwijać.

Tak więc doradzam każdej firmie zmodernizowanie posiadanej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. Natomiast potencjalne zyski już tak.

Wróć do „Wolne pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość