Rekonwersja dla żołnierzy - czy warto


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - czy warto

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, natomiast nie mam pojęcia gdzie znajdę pracę. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie znaleźć pracę. No chyba, że jako ochroniarz. Oczywiście żartuję sobie. Niedawno wszedłem na https://stankiewicz-art.pl/statuetki i nie mam pojęcia jakie wymagania formalne muszę spełnić aby móc skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Druga kwestia to co taki kurs mi da w rzeczywistości? Pod pojęciem rekonwersja dla żołnierzy możemy zapisać praktycznie co chcemy: od ciecia na stróżówce po profesjonalnego handlowca. Dlatego chciałbym poznać opinię osób, które skorzystały z takiego typu szkolenia i mogą napisać coś sensownego w temacie.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 14:51 przez adambyczek, łącznie zmieniany 1 raz.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:35

Witaj. Nie wiem co dokładnie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to złożone pojęcie i wszystko zależy od tego w jaki sposób podejdziesz do sprawy. Na rynku znajdziesz sporo firm, które oferują kursy dla byłych pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to nic innego jako nabycie nowych umiejętności, które dadzą ci możliwość znalezienia pracy po przejściu do cywila. Ilość pieniędzy jaką otrzymasz na tego typu szkolenie definiuje ustawa. Dlatego powinno się ją przeczytać. Jeżeli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast na początku powinieneś się zastanowić jaką pracę chciałbyś podjąć po przejściu do cywila. Dopiero wtedy szukasz odpowiednie szkolenie, które umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Wolne pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości